TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çiftçilere 2023 yılında 21 milyon TL destek sağladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında tarımın gelişmesini ve tarımsal üretimin artırılmasını hedefleyerek çiftçilere toplamda 21 milyon liralık destek sağladı.

Haber Giriş Tarihi: 09.01.2024 17:18
Haber Güncellenme Tarihi: 09.01.2024 17:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Çiftçilere 2023 yılında 21 milyon TL destek sağladı

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen projelerle, çiftçilerin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda destekleniyor. Geçen yıl 227 bin dekar alanda faaliyet gösteren 40 bin çiftçiye yönelik olarak sunulan bu destek, çeşitli tarım ürünleri ve ekipmanları içermektedir.

Üreticilere yönelik destekler arasında, 1 milyon 140 bin tıbbi bitki fidesi, 15 bin aronya fidanı, 472 bin çilek fidesi, 15 bin kivi fidanı, 8 bin kuşburnu fidanı, 3 bin maviyemiş fidanı, bin 500 kaz palazı, 28 ton gübre, 2 bin litre bitki koruma ilacı desteği, 36 adet tarım alet ve makine desteği, 7 adet sera desteği ve 1 adet soğuk oda desteği bulunmaktadır.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kentin tarımsal potansiyelini daha da ileri seviyeye çıkarmayı, çiftçileri güçlendirmeyi ve yeni çiftçi sayısını artırmayı amaçlayan projeleri hayata geçirdiklerini belirtti. 2023 yılında 40 bin çiftçiye sunulan 21 milyon liralık desteğin, tarımın geleceğine yönelik öncelikli bir vizyonun bir yansıması olduğunu vurgulayan Başkan Demir, tarımsal üretimin stratejik önem taşıdığı günümüzde bu alandaki adımları büyük bir hassasiyetle attıklarını ifade etti. Şehrin her bir karış toprağını en iyi şekilde işleyerek Samsun'un tarımını dünya çapında öncü hale getirme hedefi doğrultusunda büyük bir kararlılıkla çalıştıklarını dile getirdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.