TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Demir demirdışı 'İhracatın Yıldızları' ödüllendirildi

Ege Demir ve Demirdışı İhracatçılar Birliği ihracatın yıldızlarını ödüllendirdi. Demir demirdışı metaller ihracatının yıldızları zirvedeki yerini aldı.

Haber Giriş Tarihi: 27.03.2022 11:59
Haber Güncellenme Tarihi: 27.03.2022 11:59
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Demir demirdışı 'İhracatın Yıldızları' ödüllendirildi

İZMİR (İGFA) - 2021 yılında 2 milyar 241 milyon dolarlık ihracat performansı gösteren Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği, ihracatına 1,7 milyar dolarlık katkı sağlayan 27 üyesi için 8 kategoride, 34 ödül vererek “Demir ve Demirdışı Metaller İhracatının Yıldızları Ödül Töreni”’ni düzenledi.

Ödül töreninde ihracat sektörünün duayenlerine de “Vefa Ödülleri” takdim edildi.

Ege Demir ve Demirdışı İhracatçılar Birliği Başkanı Yalçın Ertan, geçen yılki ihracat hedefi olan 1,4 milyar doları Ağustos ayı itibariyle geçtiklerini anımsatarak, "2021 yılı Ocak-Aralık döneminde 2 milyar 241 milyon dolar ihracat rakamına ulaşan sektörümüz bir önceki yıla göre yüzde 65 oranında artış gerçekleştirdi. Eylül ayında da Türkiye’ye en fazla döviz kazandıran sektör olurken, her ay ülkemize en fazla ihracat getirisini sağlayan sektörlerden biri olma konumumuzu da koruyoruz. Son 12 aylık dönemi kapsayan ihracat rakamlarına baktığımızda da birliğimiz 2 milyar 453 milyon dolara ulaşmış durumdadır" diye konuştu.

Küresel çapta yaşanan pandemi ve beraberinde getirdiği tedarik zincirlerinde kırılmalar, hammadde fiyatlarının artışı, enerji krizi, lojistik zorluklar, Ukrayna-Rusya savaşı ve iç piyasadaki ekonomik değişimlerin getirdiği aksaklıklarla karşı karşıya kaldıklarını belirten Ertan, "Sektör olarak rekabet gücümüzü etkileyecek diğer konuların başında AB, ABD ve diğer bazı ülkelerin uyguladığı korumacılık önlemleri, Yeşil Mutabakat’a sağlanacak uyum ve sınırda karbon düzenlenmesinin hayata geçirilmesi ile ihracatçılarımızın maliyetlerinde meydana gelecek artışlar geliyor" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.