TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Gayrimenkul yatırım araçları içinde açık ara şampiyon!

Konut en çok kazandıran yatırım aracı unvanını kimseye bırakmıyor.

Haber Giriş Tarihi: 15.08.2023 13:21
Haber Güncellenme Tarihi: 15.08.2023 13:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Gayrimenkul yatırım araçları içinde açık ara şampiyon!

YÜZDE 150 PRİM YAPTI

Bu verileri yatırım araçlarının son bir yıllık prim oranı da destekliyor. Buna göre, son bir senede konut yatırımı yüzde 150’nin üzerinde kazanç sağladı. Döviz yüzde 32, BİST yüzde 37, altın ise yüzde 12 kazandırdı.

Sektör temsilcileri “Türkiye’de en kârlı yatırım aracı konuttur. Hem barınma hem de kazanç anlamında en iyi kazancı sağlıyor. Güvenli liman olan sektörümüzde bu tempo artarak devam edecek” diyor.

BURSA’DA PRİM ORANI DAHA YÜKSEK

Bursa gayrimenkul sektöründe nadir arazilere koleksiyonluk evler yapmasıyla tanınan bir gayrimenkul şirketininy yönetim kurulu üyesi Emir Bayazıtoğlu, gayrimenkul yatırımlarının Bursa’da daha çok prim yaptığını ifade etti. Bayazıtoğlu, “Bursa, yeni açılan İstanbul-İzmir otoyolu ile İstanbul ve İzmir’e çok yaklaştı. O nedenle de bu iki ilden talep gelmeye başladı. Bu da özellikli konut projelerinin yatırımcısına daha yüksek prim sağladı” dedi.

Kendilerinin Bursa’nın yeşili ve havasıyla meşhur olan Gümüştepe’de toplam 5 projede villa, rezidans, penthouse ve malikane olmak üzere 58 bağımsız birimin yapımına devam ettiklerini söyleyen Bayazıtoğlu, Homer Yapı olarak daha inşaat bitmeden müşterilerine yüksek prim kazandırdığını söyledi.
Proje başlangıç ve bitiş rakamlarına bakıldığında prim değerinin belirtilen istatistiklerle uyumlu olduğunu ifade eden Homer Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Emir Bayazıtoğlu, “Tabii genel olarak görülen bu değer artışında enflasyon düzeltmesi de var. Ancak yatırımcı bizden bu yapıları alarak birikimlerini enflasyona karşı da korumuş oldu. Böylece müşterilerimiz hem seçkin bir hayat tarzına ulaştı hem de parasının değerini korumuş oldu” ifadelerini kullandı.

Dünyada üretilemeyen tek hammadde olan arsa ve arazi bu kazançta en önemli etken. Bir de bu araziler üzerine nitelikli, deprem güvenli, şehre yakın ama ormanlık arazi içinde olan konut projeleri daha çok kazandırıyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.