TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Gençlik ve Spor Bakanı Bak: Deprem bölgesine yeni yurtlar yapacağız

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Gaziantep'teki incelemeleri sonrası, "Gençlerimizin ve çocuklarımızın talebi olan, hasar gören spor salonunun yenisini yapacağız. Deprem bölgelerinde yurtlarımızı sağlamlaştırmanın yanı sıra yeni yurtlar da yapacağız" açıklamasında bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 12.07.2023 14:20
Haber Güncellenme Tarihi: 12.07.2023 14:20
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Gençlik ve Spor Bakanı Bak: Deprem bölgesine yeni yurtlar yapacağız

'YARALARI HEP BİRLİKTE SARIYORUZ'

Bakan Bak, deprem bölgelerindeki yurtlarla ilgili çalışmalarını anlatarak, şöyle dedi:

"Biz de bugün bakanlık olarak geldik. Gençlerimizin ve çocuklarımızın talebi olan hasar gören spor salonunun yenisini yapacağız. Ayrıca gençlik merkezleri de yapacağız. Diğer deprem bölgelerinde yurtlarımızı sağlamlaştıracağız. Bunu yanı sıra yeni yurtlar da yapacağız.

Üniversite öğrencilerimizin rahat bir şekilde yerleşmeleri için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Çocuklarımıza depremin travmalarını atlatmaları için çeşitli etkinlikler düzenlenmiş. Yüzme öğreniyorlar, sporla iç içe çeşitli aktivite içerisindeler. Yaraları hep birlikte sarıyoruz. Cumhurbaşkanımız da burayı yakından takip ediyor. Kentteki spor yatırımlarını inceledik, burada gereken yatırımlar yapıldı yapmaya da devam edeceğiz."

İslahiye ilçesinde yapımı süren fabrikayı gezen Bakan Osman Aşkın Bak, buradaki açıklamasında depremin ardından hayatın devam etmesi için bölgedeki kalkınmanın önemli olduğunu söyledi. Bu tür yatırımların artması gerektiğine dikkat çeken Bakan Bak, "Bir iş insanımız 120 bin metrekare alan üzerine bir tesis kuruyor. 100 bin metrekare alanda aynı şekilde Nurdağı ilçemizde kuruluyor.

Bence bu bölgemizde deprem sonrası da hayatın devam etmesi ve bölgenin kalkınması için önemli. Gaziantep'te kurulacak 6'ncı bölge de hem fayda sağlayacak hem de istihdama katkı sağlamış olacak. Ayrıca buralarda üretim yapılacak, ülkemizin büyümesine katkı sağlayacak. Bölgemizin gelişmesini istiyoruz. Yaraları sarmak için altyapı ve konutlar, devletimiz tarafından yapılırken, diğer yandan da iş insanlarımızın da yatırımlar yaparak bölgenin kalkınmasını sağlamaları bizim için de önemli. Yaralarımızı hep birlikte hızlıca saracağız" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.