TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Hekimler yine iş bırakıyor!

Türk Tabipleri Birliği'nin 11 Ekim 2021 tarihinde 'Emek Bizim, Söz Bizim' sloganıyla başlattığı eylemler 14-15 Mart tarihlerindeki G(ö)REV ile devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 14.03.2022 15:27
Haber Güncellenme Tarihi: 14.03.2022 15:27
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Hekimler yine iş bırakıyor!

BURSA (İGFA) - 14-15 Mart Pazartesi ve Salı günleri bütün hekimler Türkiye genelinde tüm sağlık kurumlarında "Büyük G(ö)REV"de olacak.

8 Şubat 2022'de iş bırakarak eylemlerini sürdüren hekimler, taleplerinin halen yerine getirilmediğini, sağlıkta şiddetin devam ettiğini, özlük haklarının iyileştirilmediğini gören Türk Tabipleri Birliği ve Odalar 14-15 Mart'ta bir kez daha iş bırakma eylemi gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Aynı zamanda Tıp Bayramı olan 14 Mart'ta iş bırakacak olan hekimlerin Bursa programı ise şöyle:

14 Mart'ta saat 9'da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünde toplanacak olan hekimler saat 12.30'da Setbaşı'nda bir araya gelere burada yapacaları basın açıklaması sonrasında Heykel'de Atatürk Anıtı'na çelenk bırakarak Mustafa Kemal Atatürk'e olan bağlılıklarını gösterecek.

Saat 14'te ise Bursa Tabip Odası'nın organize ettiği kutlama toplantısı Bursa Akademik Odalar Birliği'nde yer alan Oditoryum'da gerçekleştirilecek.

Öykü ve Tavla yarışmalarının ödülleriyle beraber, meslekte 30, 40, 50, 60 ve 70'inci yılını dolduran hekimlere plaket takdimi yapılacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.