TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

MediaMarkt, 4 yılda kadın-erkek çalışan sayısını eşitleyecek

MediaMarkt Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Seçil Namruk, "Bu yıl kadın çalışan sayısında hedefimiz yüzde 40. Kadın istihdamında Türkiye ortalamasının üzerindeyiz" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 14.03.2022 16:28
Haber Güncellenme Tarihi: 14.03.2022 16:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
MediaMarkt, 4 yılda kadın-erkek çalışan sayısını eşitleyecek

MediaMarkt, hem mağazalarında hem de genel müdürlüğünde kadın istihdamını artırmaya yönelik çalışmalar yürütürken, kadın çalışanların kariyer basamaklarını özgürce çıkmaları için projeler hayata geçiriyor.

MediaMarkt açıklamasına göre, istihdamda erkek oranının yüksek olduğu sektörlerin arasında elektronik perakendeciliği geliyor. MediaMarkt Türkiye ise elektronik perakendeciliği sektöründe kadın istihdam eşitsizliğini gidermek istiyor.

'Kadının Hikayesi Yarının Hikayesi' vizyonu ile kadın istihdamında eşitlik ve kadının iş hayatına katılımında farkındalığı sağlamak için çalışan MediaMarkt Türkiye; önce yöneticiler için farkındalık eğitimleri düzenledi, ardından kadın çalışanlar için atölye çalışmaları ve kadın yönetici adayları için de mentorluk programı gerçekleştirdi.

Söz konusu girişimlerle kadın çalışan ve yönetici sayısını artıran MediaMarkt Türkiye, bu çalışmaların ardından mağaza çalışanlarını odağına aldığı farklı projeler başlattı.

Öncelikle kadın çalışanların kariyerlerinde ne gibi zorluklar yaşadığını öğrenme hedefiyle MediaMarkt Türkiye bünyesinde 9 farklı şehirden farklı kademelerdeki mağaza çalışanlarıyla odak grup kuruldu. Buradan çıkan bulgularla da 'Kadının Hikayesi Yarının Hikayesi' projesi başlatıldı. Projeyle kadınlar için tercih edilen bir iş yeri olmak, kadın çalışanların kariyer gelişimlerini desteklemek ve çeşitliliği bir kültüre dönüştürmek hedeflendi.

Bugün 13 ülkede bulunan MediaMarkt'ın faaliyet gösterdiği ülkeler arasında kadın çalışan oranına sahip en yüksek ülke Türkiye. Kadın istihdamını artırmaya yönelik yapılan çalışmalar neticesinde MediaMarkt Türkiye'de satış takım lideri oranı yüzde 20'den yüzde 29'a, müşteri deneyimi yöneticisi ise yüzde 13'ten yüzde 33'e yükseldi. Satış departmanlarındaki işe alımlarda ise oran yüzde 29'dan yüzde 36'ya çıktı.

- 'Bu yıl kadın çalışan hedefimiz yüzde 40'

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.