TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Mesai başladı! Vatandaşlar 'Yerinde Dönüşüm' için sıraya girdi!

Depremden etkilenen illerde başlatılan ‘Yerinde Dönüşüm’ Projesinin ön başvuruları başladı. Adıyaman’da vatandaşlar projeden faydalanmak için ‘Evini Yerinde Yenile Yapım ve Dönüşüm Ofisleri’nde sıraya girdi. Proje kapsamında hibe ve faizsiz kredi verilecek.

Haber Giriş Tarihi: 17.07.2023 14:58
Haber Güncellenme Tarihi: 17.07.2023 14:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Mesai başladı! Vatandaşlar 'Yerinde Dönüşüm' için sıraya girdi!

"YERİNDE DÖNÜŞÜM PROJESİ BİR FIRSATTIR"

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Faysal Ergezen konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bakanlığımızın talimatıyla yerinde dönüşüm hizmetlerine başladık. Vatandaşların taleplerini alıyoruz, hızlı bir şekilde de yerine getirmeye çalışıyoruz. Yerinde dönüşüm projesi bir fırsattır. Hızlı bir şekilde yapıların yenisini yerinde yapmak için Bakanlığımız tarafından verilmiş ender projelerden biridir. Hızlı bir şekilde yapılaşmaya başlanacak ve yereldeki dinamiklerde aktif hale getirilecektir. Müdürlüğümüze başvuru sırasında vatandaşlarımız bilgilendirilip, yerleri hakkında da yapılaşmaya uygun mu değil mi, imar durumu, arsa durumu, imar çapıyla ilgili bilgiler ışığında ruhsatlandırma aşamasına kadar, kredilendirme aşamasına kadar bilgilendirilecektir” dedi

MESAİ BAŞLAR BAŞLAMAZ BİLGİ ALMAK İÇİN SIRAYA GİRDİLER

Projeden yararlanmak isteyenler mesai başlar başlamaz yapım ve dönüşüm ofislerinden bilgi almak için sıraya girdi. Vatandaşlar aynı zamanda e-devlet üzerinden başvuru yapabilecek.

Adıyaman’da Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nün yanı sıra Kahta, Gölbaşı ve Besni ilçelerinde de yapım ve dönüşüm ofisleri kuruldu.

Vatandaşlar arsaları uygun olduğu için yerinde dönüşümü tercih ettiklerini ifade etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.