TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Milyonlarca emeklinin gözü ara zamda! 5 bin TL ikramiye detayı

Toplu sözleşme zammı oranlarının açıklanmasının ardından gözler emeklilere yapılacak olan ara zamma çevrildi. Peki, milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren emekli zammı ne zaman olacak? Ekim ayında emekliye 5 bin lira ödenecek iddiası gerçek mi? İşte detaylar...

Haber Giriş Tarihi: 06.09.2023 09:14
Haber Güncellenme Tarihi: 06.09.2023 09:14
https://www.kadinveekonomi.com
Milyonlarca emeklinin gözü ara zamda! 5 bin TL ikramiye detayı

ARA ZAM MEMUR EMEKLİLERİNE DE YANSIR MI?

Emeklilere yapılacak zam SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’na bağlı emeklilerimizi ilgilendiriyor. O sebeple memur emeklilerimiz de bu ara zamdan etkileneceklerdir ve zam alacaklardır.

MECLİS EKİM’DE ZAM İÇİN TOPLANIRSA EMEKLİLER ZAMLI MAAŞLARINI NE ZAMAN ALIR?

Bunların hesaplara yatırılması ekim ayının sonunu bulabilir. O yüzden zam farklarını emeklilerimizin bir sonraki ayın başında alabileceğini düşünüyorum. Ama tabi şu anda Bakanlık çalışma yapıyor. Hazır bir kanun düzenlemesi ile beraber bu Meclis’e sevk edilir ve kabul edilirse ekim ayında emeklilerimiz zamlı maaşlarını alabilirler. Ancak alamasalar dahi asıl maaşlarını alırlar, daha sonrasında zam farklarını alabilirler.

29 EKİM’DE EMEKLİLERE 5 BİN TL İKRAMİYE VERİLECEĞİ İDDİASI VAR. BEKLENTİNİZ NE?

Buna ilişkin herhangi bir beklentim söz konusu değil. Evet emeklilerimiz toplumun kırılgan kesimi, bu kesim üzerinden enflasyonist baskının alınması gerekir. Devletimiz her fırsatta enflasyon farkı ve refah payı artışı ile beraber bu etkiyi azaltmaya çalıştı.

29 Ekim Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıl dönümü, bu dönemde sadece emeklilerin değil tüm çalışanlara devletimizin bir katkıda bulunacağı beklentisine girilebilir. Ancak doğal gaz keşifleri ile beraber ilk ay doğal gaz tüketim bedelleri faturalara yansıtılmadı ve bir yıl boyunca 25 metreküplük doğal gaz bedeli de hanelerde tüketim olarak yansıtılmayacak. Yani oluşan milli kazanç, artan milli gelir her fırsatta devletimizce vatandaşlara dağıtılıyor.

"5 BİN TL İKRAMİYE VERİLECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM"

Ben o yüzden emekliler için en azından şu anda 5 bin TL ikramiye verileceğini düşünmüyorum. Ocak ayında refah payı ilavesi ile birlikte ben bunun fazlası ile yansıtılacağını düşünüyorum.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.