TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Molped Kız Sözü Akademi’ye başvuru rekoru

Bugüne dek, her yaştan kadın için yakın bir arkadaş olmayı başaran Molped, önümüzdeki günlerde hayata geçireceği Kız Sözü Akademi Projesi için rekor sayıda başvuru aldı. 18-25 yaş arasındaki kadınları, hedeflerinin önündeki engelleri kaldırmak için 12 haftalık bir eğitim yolculuğuna davet eden akademiye Türkiye’nin dört bir yanından 1 hafta gibi kısa bir sürede 4.554 başvuru geldi.

Haber Giriş Tarihi: 18.04.2022 15:15
Haber Güncellenme Tarihi: 18.04.2022 15:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Molped Kız Sözü Akademi’ye başvuru rekoru

İSTANBUL (İGFA)- Molped’in kadınların hedeflerini, hayallerini ve kendilerini keşfederek geleceklerini şekillendirmelerine yardımcı olmak amacıyla hayata geçirdiği Kız Sözü Akademi’ye başvurular tamamlandı. 18-25 yaş arası 250 kadının eğitim göreceği akademi için toplamda 4.554 başvuru yapıldı. 28 Mart-6 Nisan arasında gerçekleşen başvuruya, Türkiye’nin her bölgesinden ve Almanya, Kazakistan, Azerbaycan, Suriye gibi ülkelerden de yoğun ilgi oldu. Başvurularda yüzde 30 ile İstanbul öne çıkarken onu yüzde 13 ile Ankara ve yüzde 7 ile İzmir izledi. İlkokuldan yüksek lisansa kadar çok çeşitli eğitim seviyesinde başvurunun geldiği seçmelerde yüzde 59 oranla lise, yüzde 25 ile lisans ve yüzde 12 ile ön lisans mezunları ilk üç sırayı paylaştı. 

KADINLARIN HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN ÖNCE KENDİLERİNE GÜVENMELERİ ŞART 

Başvurularda ortaya çıkan sonuçlar, kadınların kariyer ve gelecek hedefleri ile ilgili çarpıcı sonuçları da ortaya koyuyor: Kız Sözü Akademi’ye başvuran kadınların yüzde 75'i, kariyer ve gelecek hedefleri konusunda ilerleme kaydedip hedeflerine ulaşmak konusunda yetkin olmadıklarını düşünüyor. Yine yüzde 65’i de çevresindeki insanlara göre imkân ve fırsat açısından geride kaldığı kanaatinde. Cinsiyetin meslek seçimi ve kariyer planlama konularında önemli bir kriter olduğunu söyleyenlerin oranı ise yüzde 40. Ayrıca cinsiyetinden dolayı kariyeriyle ilgili engellere maruz kalacağını düşünenlerin oranı da yüzde 32.

Yaptıkları planların gerçekten istedikleri kariyer ve geleceği elde etmeleri konusunda yardımcı olmadığını söyleyen kadınların oranı yüzde 64 iken başvuru yapanların yüzde 45’i de kendi geleceği için kendi istek ve ihtiyaçlarına yönelik olarak neleri önceliklendirmesi gerektiğini bilmiyor. 

AÇIKBEYİN'İN UZMAN EĞİTMENLERİ İLE 12 HAFTALIK EĞİTİM 

Kadınlara, kendilerine olan güvenleriyle hedeflerine ulaşabilecekleri konusunda destek olmak üzere hayata geçirilen Molped Kız Sözü Akademi’ye seçilen 250 aday, 19 Nisan’da eğitimlere başlayacak. Prof. Dr. Sinan Canan yönetimindeki AçıkBeyin’in alanında uzman eğitmenleri rehberliğindeki 12 haftalık eğitimdeki bazı konu başlıkları ise şöyle; İnsanın Fabrika Ayarları, Bilimsel Düşünce, İletişim ve İfade Eğitimi, Kişisel Markalaşma, İş Hayatında Kadın, Aşık Beyin, Bir Beynin İnşası, Yeni Dünyanın Cesur İnsanı…

Kız Sözü Akademi eğitimleri 30 Haziran’a kadar devam edecek ve mezun olanlar sertifika almaya hak kazanacaklar.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.