TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Taksicilerden yüzde 100 zam talebi

Taksiciler Esnaf Odası, İstanbul’da indi bindi ücreti şu an 40 TL ve km başı ücret 8.51 TL olan taksimetre ücretlerinin yüzde 100 artması için İBB’ye talepte bulundu. “Hizmet veremeyecek duruma geldik” diyen esnaf odasının talebinin 27 Temmuz’da toplanacak UKOME toplantısında görüşülmesi bekleniyor.

Haber Giriş Tarihi: 12.07.2023 11:36
Haber Güncellenme Tarihi: 12.07.2023 13:25
Kaynak: Sabah
Taksicilerden yüzde 100 zam talebi

‘YÜZDE 100 ZAM YAPILSIN’

Yazıda "Son ekonomik tablolar incelendiğinde hizmet veremeyecek şekilde durma noktasına geldik, hizmet kalitemizin düşmemesi ve sürdürülebilir taşıma hizmeti verebilmemiz için en az yüzde 100 oranında taksimetre tarife artışının ilk yapılacak UKOME toplantısında gündeme alınması ve karara bağlanması hususunda gereğinin yapılmasını arz ederiz" denildi. Talebin 27 Temmuz'da gerçekleştirilecek UKOME toplantısında tartışılması bekleniyor.

27 TEMMUZ'DA GÖRÜŞÜLMESİ BEKLENİYOR

En son 27 Aralık 2022 tarihli UKOME toplantısında 1 Ocak 2023 tarihinden geçerli olmak üzere takside indi-bindi ücretine yüzde 42 zam yapılmıştı. 28 TL olan indi-bindi ücreti 40 TL'ye çıkmıştı. Şu an taksimetre açılış ücreti 12.65 TL, km başı ücret 8.51 TL.

Sözcü'nün haberine göre, yazıda, 27 Aralık 2022 tarihinde yapılan son taksimetre zammından sonra geçen süre içerisinde demirbaş giderleri olan yedek parça, işçilik, sosyal güvenlik prim artışları, araç sigorta kasko artışları, lastik, akü, madeni yağ kalemlerinde yüzde 100'ü geçen artışlardan esnafın etkilendiği belirtildi.

Belirli sürelerde yenilemek zorunda oldukları araçların fiyatlarının da 3 katına çıktığı ifade edilerek mevcut gelirler ile araçları yenilemenin mümkün olmadığı kaydedildi.

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.