TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Taksicilerin 'zam' ısrarına İSTESOB'dan yanıt: Yetkimiz yok

Dünkü UKOME toplantısında çıkan yüzde 51'lik zammı beğenmeyen taksiciler 'kontak kapatacağız' diyerek isyan etmiş, yüzde 100 zam beklentilerini yinelemişlerdi. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası'nın zam talebi üzerine İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, "UKOME tarafından belirlenen tarifede değişiklik yapma yetkimiz yok" açıklamasını yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 09.08.2023 15:44
Haber Güncellenme Tarihi: 09.08.2023 15:44
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Taksicilerin 'zam' ısrarına İSTESOB'dan yanıt: Yetkimiz yok

'DEĞİŞİKLİK YETKİMİZ YOK'

İSTESOB'un yazılı açıklamasında, “İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu, İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası (Taksiciler), İstanbul Minibüsçüler Esnafı Odası ve İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası'ndan gelen yeni ücret tarifeleri teklifini değerlendirmek üzere 09 Ağustos 2023 Çarşamba günü toplandı.

Odalarımızın haklı taleplerine rağmen; Yönetim Kurulu, toplu ulaşım ücretlerini belirleme noktasında 5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu ile 5216 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu arasında çelişki olması, taksi, minibüs ve servis taşımacılığı ücret tarifelerinin belirlenmesi konusunda UKOME kararlarının kamu kurum ve kuruluşları ile diğer gerçek ve tüzel kişileri bağlaması nedeniyle Birliğin UKOME tarafından belirlenen tarifede değişiklik yapma yetkisinin bulunmadığı yönünde karar aldı" şeklinde açıklama yapıldı.

Akaryakıt fiyatlarının döviz kuru ve vergi yükünün etkisiyle artması İstanbul'da ulaşıma zam olarak geldi. Dünkü UKOME toplantısında çıkan kararla ulaşıma yüzde 51.52'lik zam geldi.

Zammı yeterli bulmayan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası(İTEO), yeni zam oranını belirlemek için İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB)'ne teklif sundu.

Teklifte indi-bindi ücretine yüzde 100 zam talep edildi. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu teklifi görüşmek için bugün saat 11.00'de toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrası birlikten yazılı açıklama yapıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.