TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

THY ‘En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Havayolu’ oldu

Türk Hava Yolları, uluslararası finans dünyası kuruluşu World Finance tarafından En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Hava Yolu ödülünün sahibi oldu. Ödülle ilgili Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, 2008den bu yana karbon ayak izini azaltmak için 100den fazla operasyonel optimizasyon projesi yürüten şirketimiz, 2022de 57 bin 581 ton yakıt tasarrufu sağlayarak 181 bin 379 ton sera gazı salımının önüne geçti dedi.

Haber Giriş Tarihi: 04.07.2023 11:15
Haber Güncellenme Tarihi: 04.07.2023 11:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
THY ‘En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Havayolu’ oldu

WORLD FINANCE ÖDÜLLERİ HAKKINDA

Dünya finans ve iş çevrelerince önemli bir referans olarak kabul edilen World Finance Sürdürülebilirlik Ödülleri, sürdürülebilirliğin çevresel, ekonomik ve sosyal alandaki üç boyutunda en iyi uygulama örneklerine sahip kuruluşlara veriliyor. Küresel bankacılık, finans ve sermaye piyasaları konusunda değerlendirme, yorum, makale ve haberlere ilişkin derlemelere yer veren World Finance, 2008 yılından bu yana farklı sektörlerde, alanında uzman jüri üyelerinin değerlendirmeleriyle ülkelerin en iyi kurumlarını belirlemeyi hedefliyor.

deneyimiyle ön planda yer almakta. THY üç yıl içerisinde, dijitalleşme anlamında dünyanın ilk 3 hava yolundan biri olmayı stratejik hedeflerinden biri olarak belirlemiştir. Şirketimiz, 2050 Yılında Karbon Nötr Hava Yolu olma taahhüdü doğrultusunda iklim değişikliği ile mücadele planlarına dahil ettiği ve 2022 yılı itibari ile başladığı Sürdürülebilir Havacılık Yakıtı (SAF-Sustainable Aviation Fuel) kullanımını 2023 yılında ilave hatlar ekleyerek yaygınlaştırmıştır. 2008den bu yana karbon ayak izini azaltmak için 100den fazla operasyonel optimizasyon projesi yürüten şirketimiz, 2022de 57 bin 581 ton yakıt tasarrufu sağlayarak 181 bin 379 ton sera gazı salımının önüne geçti diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.