TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Türk Eximbank'tan 285,7 milyon dolarlık sendikasyon kredisi

AIIB tarafından bir finans kuruluşuna sağlanan ilk garantili işlem özelliği taşıyan fon kapsamında, ihracatçı firmaların yenilenebilir enerji üretimi ve işletme faaliyetlerinde enerji/su verimliliğine yönelik yeşil yatırımlarına uzun vadeli finansman imkanı sunulacak. Ayrıca, faaliyetlerinde kadın çalışan veya kadın yöneticileri destekleyen işletmeler önceliklendirilecek.

Haber Giriş Tarihi: 21.05.2024 14:38
Haber Güncellenme Tarihi: 21.05.2024 14:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
Türk Eximbank'tan 285,7 milyon dolarlık sendikasyon kredisi

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Eximbank Genel Müdürü Ali Güney, şunları kaydetti:

"Asya Altyapı Yatırım Bankasının garantisinde temin ettiğimiz ve tamamı yeşil yatırım odaklı ilk borçlanma işlemimiz olma özelliği taşıyan bu fonla ihracatçılarımızın yenilenebilir enerji yatırımlarını ve karbon salınımlarının azaltılmasına yönelik yeşil dönüşüm faaliyetlerini destekleyeceğiz. Söz konusu kredi ve bu kapsamda ek olarak yakın zamanda sağlayacağımız toplam 1,2 milyar dolar tutarında uzun vadeli finansmanla ülkemizin ve ihracatçılarımızın yeşil dönüşümüne verdiğimiz önemi ve desteği bir kez daha vurgulayacağız."

"Türk Eximbank ile ilişkilerimizi güçlendirmekten memnuniyet duymaktayız"

AIIB'nin Yatırım Operasyonları Bankacılık Departmanı Genel Müdürü Najeeb Haider de "ING, Societe Generale ve Standard Chartered Bank'ın işbirliğiyle AIIB'nin garantisinde sağlanan ilk kredi işleminin çığır açan bir başarıyla tamamlandığını değerli iş ortağımız Türk Eximbank ile duyurmaktan mutluluk duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz ise bankanın sürdürülebilirlik koordinatörü olarak görev aldığı işbirliğiyle ihracatçıların yeşil dönüşümüne ve daha kapsayıcı bir gelecek hedefine katkı sağlamaktan mutluluk duyduklarını anlattı.

Standard Chartered Global Head of Structured Export Finance Direktörü Faruq Muhammad de en çok ihtiyaç duyulan alanlara yatırım yaparak sürdürülebilir finansmana erişim olanaklarını artırmaya kararlı olduklarını belirterek, "Önemli bir iş ortağımız olan Türk Eximbank ile ilişkilerimizi güçlendirmekten de memnuniyet duymaktayız." açıklamasında bulundu. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.