TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

umhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan enflasyon mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın açıklamaları şu şekilde: "Esnafımızın geleneksel özelliklerini koruyarak yeni dönemin şartlarına da adapte olması çok kıymetli, ölçek meselesinde kendilerine avantaj teşkil edecek şekilde hareket etmelerini kıymetli bulduğumuzu ifade etmek isterim.

Haber Giriş Tarihi: 29.09.2023 21:39
Haber Güncellenme Tarihi: 29.09.2023 21:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.kadinveekonomi.com
umhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan enflasyon mesajı

Esnafımızın e ticaret pazarlarına erişimlerini kolaylaştırıcı programları hayata geçiriyoruz. Dün ekonomi koordinasyon kurulu toplantımızı gerçekleştirerek ülkemiz finans piyasalarını gelişimini, ekonomik istikrarı destekleyici politika ve tedbirleri ele aldık. 

Orta vadeli programın tamamlayıcısı niteliğinde 12. Kalkınma planımızı ve hükümet programımız önümüzdeki günlerde milletimizin takdirine gazi Meclis’imize sunacağız.  

Türkiye dünya ekonomisi ile bütünleşmiş bir ülkedir. Dünyada yaşanan ekonomik, sosyal, jeopolitik gelişmeler Türkiye’yi de etkilemektedir. Gelişmiş ülkeleri dahi alabora eden fırtınalardan biz de etkileniyoruz. 

Şimdi OVP ile birlikte teknik anlamda öngörülebilirliği sağlamış durumdayız. Önümüzdeki dönem çok daha etkili bir şekilde politikaları hayata geçireceğiz. 

Enflasyonu tek haneli rakamlara düşürmek. Kademeli bir şekilde gelecek yıldan başlayarak düşüş trendine giren enflasyonu 2026’da yüzde 8.5’lere kadar düşmesini bekliyoruz. Geçmişte başardık, hep birlikte bunu başaracağız."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.