Hava Durumu

BURSA LÖDER VE GENÇLER HASTA ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ..

BURSA LÖDER Destekleri ile Sabahattin Gazioğlu tarafında ve Uludağ Üniversitesi'ne bağışlanan Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesinde tedavi gören çocukların yüzü pencereden kendilerine uzatılan hediyelerle güldü.

Haber Giriş Tarihi: 30.12.2021 14:26
Haber Güncellenme Tarihi: 30.12.2021 14:26
https://www.kadinveekonomi.com
BURSA LÖDER VE GENÇLER HASTA ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ..

PENCEREDEKİ MUTLULUK

Uludağ Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan . Renkli Gülücükler Topluluğu Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesinde tedavi gören çocukların pencerelerindeki mutluluk olmak hedefiyle bir etkinlik düzenlediler.

Renkli Gülücükler Topluluğu hastanenin çeşitli yerlerinde yeni yıl süsleme yapılırken, Uludağ Mağara Araştırmaları ve Spor Topluluğu ekipmanları ile hastane çatısından sarkıttığı hattaki iplerle, odalarından çıkamayan çocukların pencerelerinden onlara hazırlanan hediyeleri  ulaştırdılar.

Etkinlikte Uludağ Fotoğraf Amatörleri Topluluğu etkinlikten güzel kareler yakalayarak bugünü ölümsüzleştirdiler.

Deniz Elçileri Topluluğu "İleri Dönüşüm" adına bir bilinçlendirme projesi olarak plastik bardaklardan oluşan büyük bir kardan adam hazırlayarak hastaneye hediye ettiler.

Tedavi sürecinde olan çocukların etkinlik sonucu çok mutlu olduklarını dile getiren ve etkinlikte emekleri olan  Uludağ üniversitesi öğrenci topluluklarına da teşekkür eden  Prof. Dr. Adalet Meral Güneş Löder Hakkında da bilgilendirme yaptı.

Güneş, BURSA LÖDER "27 yıldır Bursa Uludağ Üniversitesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji bölümlerini destekleyen, tedavi gören hasta ve ailelerine yardım amacıyla kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.

Hastalara ve ailelerine maddi, manevi ve sosyal destek sağlamak, daha iyi koşullarda tedavi olabilmesi için projeler üretmek  ve toplumumuzu çocukluk çağı kanserleri ile ilgili doğru bilgilendirmek  amacıyla kurulan BURSA LÖDER, Rahime Gazioğlu Bursa Lösemili Çocuklar Hasta Konukevi'nde 9 yılda 60.000'den fazla hasta yakınının konaklamasına imkan sunmuştur. Marmara Bölgesi'nin en büyük kök hücre merkezi Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi ve Kök Hücre Nakil Hastanesi BURSA LÖDER tarafından yönetilmektedir." Dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.