4. kuşakla dünyaya açılıyor

Ramazan Çetin 1954 yılında Çanakkale Kemallı Köyü'ne yerleşti ve ilk zeytin ağaçlarını dikti. Bu zeytin fidanları uzun yıllar sürecek yolculuğun ilk adımı oldu. 67 yıllık serüvende ailenin 4. kuşak temsilcisi Elif Yeniev görevi devraldı ve dede mirası markalaştı. İki yılda 4 kat büyüyen şirket yurtdışına da açıldı. Irak ile başlayan ihracat hamlesinde sırada Almanya ve Fransa var.

İŞ KADINININ SESİ, 10 Mayıs 2021 Pazartesi, 12:59
4. kuşakla dünyaya açılıyor

Çanakkale Kemallı Köyü'nde üretilen zeytinyağları ile dünyaya açılmaya hazırlanan Elbeten markasının hikâyesi 1954 yılına dayanıyor. Ramazan Çetin'in o yıllarda diktiği zeytin fidanları ile aile şirketinin temeli atılıyor. Büyükbabanın başlattığı yolculukta görevi devralan genç nesil  Yönetim Kurulu Başkanı Elif Yeniev"   Çanakkale'ye hasat zamanı yaptığı ziyaretlerle sürece dahil oldum. Yapılan işten etkilendim , büyükbabam, anaannem ve babamdan sonra işin başına geçtim. " dedi.  Zeytinyağ lezzetimizi geliştirebilmek için ilk işim eğitimler almak oldu" diyen Yeniev süreci şöyle anlattı: "Dünyada zeytinyağını markalaştırma konusunda başarılı olan İspanya'da üretim ve tadım alanlarında yapılan özel eğitimlere katıldım.

Sonrasında Türkiye'ye dönerek markalaşma çalışmalarını tamamlamak için ilgili bakanlıklardan izin alma süreçlerini başlattık. İzinler tamamlandıktan sonra ilk hasadımızı 2019-2020 döneminde aldık."Organik tarım yapmaya karar verdiklerini belirten Yeniev, "Gerekli denetimlerden geçerek organik tarım sürecini başlattık. Denetimlerimiz 3 yıl sürecek. Şu an 1.5 yılını tamamladık. Bu süreçten sonra zeytinlerimiz organik bantta sıkılarak şişelenecek, etiketlenecek ve satışa çıkacak. Kısaca hikâyemiz bu şekilde başladı. Geldiğimiz noktada ise büyükbabamızdan aldığımız mirasın değerini ve ulaştığı kitleyi her geçen gün arttırmak için çalışmaya devam ediyoruz. Markayı ilk kurduğumuzda işin ticari boyutu yok gibiydi. Şimdi ise yüzbinlerce haneye, milyonlarca kişiye ulaşıyoruz" şeklinde konuştu.

İŞ KADINININ SESİ
ÇAĞRIMIZIN YANIT BULMASINDAN MEMNUNUZ
DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, giyim tekstili sektörünün karşılaştığı gümrük engelinin aşılma...
DÜNYA EKONOMİSİ
Dünyada çocuk işçi sayısı yükseldi
12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü öncesi Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) ya...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
BES'e verilen katkı 5.1 milyar TL'ye ulaştı
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bireysel emeklilik sistemindeki katılımcı sayısının 13 milyo...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
İşsizlik rakamları belli oldu
15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde işsiz sayısı 2021 yılı Nisan ayında bir önceki aya göre 275 b...
DÜNYA EKONOMİSİ
Dünya bundan korkuyor!
Pandemiyle birlikte ortaya çıkan çip kaosunun ne zaman sona ereceği merak konusuyken açıklamalar ...
TÜRKİYE EKONOMİSİ
Milyonlarca araç sahibini ilgilendiriyor!
Tüm araç sahiplerinin trafik sigortası yaptırması şart. Nisan 2017'den beri sigorta ücretlerinde ...
Corona virüs ile savaşan sebze ve meyveler
Güneşe beşinci yakın geçişini yaptı
Otomotiv pazarına korona darbesi
Mobil bankacılığa Covid19 dopingi

En Çok Okunan Haberler